Gratyfikant nexo PRO
Gratyfikant_nexo_PRO_pudelko

Pełna zgodność

Zapewnienie zgodności z aktualnymi przepisami prawnymi

Raporty i analizy

Przejrzyste raportowanie i analizowanie danych

Integracja z Subiektem Nexo

Łatwe połączenie z innymi narzędziami firmy

Łatwa obsługa

Prosty i przyjazny interfejs użytkownika

Kontrola nad budżetem

Śledzenie i kontrola kosztów związanych z premiami

Gratyfikant nexo PRO jest kompleksowym systemem wsparcia do zarządzania kadrą i płacami, stworzonym z myślą o małych i średnich firmach oraz biurach rachunkowych. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz automatyzacji wielu zadań, praca zostaje znacznie przyspieszona, a elastyczność systemu pozwala na szeroką konfigurację.

Gratyfikant nexo PRO to kompletna platforma dedykowana działowi kadr i płac. Obejmuje wszystkie niezbędne funkcje, w tym rozbudowaną ewidencję pracowników, wystawianie umów o pracę i umów cywilnoprawnych, a także możliwość zarówno prostego, jak i zaawansowanego planowania oraz naliczania wynagrodzeń. Ponadto, umożliwia generowanie rozliczeń z urzędem skarbowym i ZUS oraz wystawianie różnorodnych dokumentów związanych z obszarem kadrowo-płacowym.

Gratyfikant nexo PRO jest rozbudowaną wersją Gratyfikanta nexo, stworzoną specjalnie dla przedsiębiorstw, które potrzebują elastycznego i otwartego systemu kadrowo-płacowego. Oprócz pełnej funkcjonalności standardowego programu, zawiera wiele dodatkowych rozwiązań. Pozwala między innymi na rozbudowaną obsługę umów cywilnoprawnych (obejmujących składniki płacowe, dział, stanowisko, absencje i inne), zaawansowane definiowanie wartości składników płacowych, umożliwia tworzenie własnych raportów i wydruków oraz pozwala na specyficzne opisywanie danych z wykorzystaniem tzw. pól własnych.

Dzięki tzw. punktom rozszerzeń oraz Sferze dla Gratyfikanta, użytkownicy mogą dodawać indywidualne rozwiązania, które są dostosowane do specyfiki ich firmy. To oznacza, że program może być elastycznie dostosowywany i rozwijany, aby sprostać unikalnym potrzebom i wymaganiom danego przedsiębiorstwa.Najważniejsze możliwości Gratyfikanta nexo PRO:

 • Pełne zestawienie informacji o aktualnym statusie rozliczeń kadrowo-płacowych w firmie na stronie głównej programu.
 • Wbudowany mechanizm przypomnień kadrowych - na przykład po rozwiązaniu umowy program automatycznie przypomni o potrzebie wystawienia świadectwa pracy, informacji PIT-11 oraz o konieczności wyrejestrowania z ubezpieczeń.
 • Prosty, intuicyjny i elastyczny system planowania i realizacji wynagrodzeń pracowników i zleceniobiorców.
 • Zaawansowana ewidencja danych osobowych, umożliwiająca czytelne grupowanie informacji potrzebnych do efektywnej obsługi pracowników.
 • Kompleksowa obsługa różnych rodzajów umów, zarówno o pracę, jak i cywilnoprawnych, wraz z możliwością dodawania aneksów.
 • Bogaty zestaw wbudowanych wydruków kadrowych (umowy, aneksy, świadectwa, zaświadczenia, oświadczenia, skierowania itp.), a także możliwość tworzenia własnych wzorców dokumentów.
 • Zarządzanie czasem pracy, z obsługą różnych systemów rozliczania czasu pracy i możliwością określenia dowolnych okresów rozliczeniowych.
 • Wsparcie dla akordów, prowizji oraz potrąceń komorniczych.
 • Obsługa delegacji zarówno w kraju, jak i zagranicą.
 • Automatyczne naliczanie, drukowanie i wysyłka elektroniczna różnych deklaracji skarbowych (PIT-2, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-12, PIT-37, PIT-40).
 • Generowanie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w ścisłej współpracy z programem Płatnik.
 • Bankowość elektroniczna dla wygody i szybkości realizacji transakcji finansowych.
 • Portal pracownika - nowoczesny kanał komunikacji z pracownikami, umożliwiający dostęp do danych za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca.