Biuro nexo
Biuro_nexo_pudelko

Prosta obsługa

Łatwa i intuicyjna obsługa programu

Integracja z "Subiektem"

Bezproblemowa synchronizacja z programem "Subiekt"

Kontrola finansowa

Pełna kontrola nad finansami firmy

Terminowość i zgodność

Zapewnienie terminowego spełniania obowiązków prawnych

Bezpieczeństwo danych

Ochrona poufności informacji biurowych

Biuro nexo jest programem dedykowanym biurom rachunkowym i doradcom podatkowym korzystającym z systemów z linii InsERT nexo. Oferuje wsparcie w trzech kluczowych obszarach działalności

Biuro nexo jest integralnym składnikiem systemu InsERT nexo. Pracuje na tej samej bazie z innymi programami obsługującymi biuro rachunkowe. Dzięki takiej architekturze zapewniony jest dostęp do wszystkich mechanizmów platformowych, takich jak: pola własne, flagi, InsMAIL, zestawienia, wydruki, Sfera, biblioteka dokumentów i wiele innych.Podstawowe możliwości Biura nexo:

  • Funkcja e-Sprawozdawczość JPK_VAT pozwala na generowanie i wysyłanie podpisanych plików kontrolnych z ewidencją VAT do Ministerstwa Finansów. Możliwe jest tworzenie plików na podstawie ewidencji VAT, scalanie zaimportowanych plików wewnętrznych, eksport plików XML, wysyłka, odbiór UPO i korekta. Dodatkowo, istnieje opcja cyklicznego działania dla danego miesiąca.
  • Kartoteka klientów Biura nexo została zintegrowana z kartoteką klientów InsERT nexo. Możliwe jest przypisywanie rozbudowanych cenników klientom, co pozwala na automatyczne generowanie faktur dla klientów i sprawniejsze rozliczanie pomiędzy biurem rachunkowym a klientami.
  • Rejestr usług księgowych pozwala na odnotowywanie zdarzeń, które nie są rejestrowane w systemie InsERT nexo, ale biuro chce je uwzględnić w rozliczeniach za obsługę. Przykłady to konsultacje prawne czy załatwianie spraw w urzędach.
  • Warunki umowy to elastyczny mechanizm, który pozwala na notowanie najważniejszych ustaleń między biurem rachunkowym a klientem, co ułatwia ich dostępność.
  • Działania cykliczne ułatwiają śledzenie zadań wykonywanych cyklicznie dla każdego klienta, takich jak sporządzanie deklaracji, naliczanie wynagrodzeń czy wysyłanie dokumentów.
  • Wzorce klientów biura umożliwiają szybkie tworzenie nowych klientów na podstawie zdefiniowanych obiektów, które są odpowiednio sprofilowane pod klientów z określonej branży. Przykłady to schematy importu czy pieczęcie księgowe.
  • Operacje zbiorcze pozwalają na szybkie wykonywanie operacji na wielu podmiotach systemu InsERT nexo, co usprawnia typowe czynności księgowe, takie jak naliczanie i wysyłka deklaracji czy drukowanie ksiąg.